Alışveriş Listem 0

Anzer Poleni - Anzer Çiçekli Köy Kooperatifi (200 GR)

800,00 TL

  • Marka: Bal - Tur
  • Ürün Kodu: 14004-0005
  • Stok Durumu: 100
  • KDV Hariç: 792,08 TL

Etiketler: Anzer Poleni, 200 Gram, Gerçek Anzer Poleni, Hakiki Anzer Poleni, Doğal Polen, Organik, Anzer Kooperatifi, Anzer Polen Fiyatı

AÇIKLAMALAR

  • Resimler gönderilecek ürüne aittir. Cam kavanoz içerisinde 1 adet (200 GR) Anzer Poleni gönderilecektir.
  • Anzer Balı değildir, bu ürün Anzer Poleni içermektedir, Anzer Balı satın almak istiyorsanız Anzer Balı etiketi altında sergilenen ürünleri inceleyebilirsiniz.
  • Dolum ve mühürleme işlemi S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Darbeye dayanıklı köpük kavanoz muhafazası içerisinde ambalajlanarak gönderilecektir.
  • Taşıma esnasında kırılmaması için gerekli önlemler alınmış olsa da mağduriyet yaşanmaması açısından ambalajı kargo görevlisi ayrılmadan açınız. Cam kavanozda, kooperatif mühüründe veya etiketlerde herhangi bir hasar veya tahribat görmeniz halinde, kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyerek ürünü görevliye geri iade ediniz.
  • Ürünün hasar görmesi durumunda, tutanak tutularak iade edilmesi halinde yeni ürün gönderilecektir. Ürünün hasar görmesi halinde yapılacak değişim ve kargo işlemleri ücretsizdir.


ANZER POLENİ HAKKINDA

Rize ilinin İkizdere ilçesine bağlı Anzer yaylasında faaliyet gösteren arıcıların bir araya gelerek, S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında BAL-TUR markası ile ürettiği, Anzer polenidir. Anzer balı üretiminde kullanılan arı peteklerinden elde edilmekte, herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. Doğal ortamda kurutularak S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından dolumu gerçekleştirilerek mühürlenir.

Yörede ki çiçek florasının çok zengin oluşu ve yaylanın rakımı nedeniyle bölgede kestane ve komar gibi Anzer poleninin endemik özelliğini bozacak ağaçların yetişmemesi, bu yörede üretilen polen ve balın, kalite ve iç zenginlik bakımından yüksek kalitede üretilebilmesine imkân tanımaktadır.

DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLUN

Üretim miktarının sınırlı ve diğer bal türlerine göre zahmetli olması, bazı yıllarda hava şartlarına bağlı olarak rekoltenin düşük olması ve stokların çabuk tükenmesi gibi nedenlerden ötürü zaman zaman kötü niyetli kişilerinde odağı haline gelen Anzer Balı, bu kişiler tarafından, sıradan balların "Anzer Balı" etiketiyle paketlenerek piyasaya sunulması ile istismar edilebilmektedir.

Bu nedenlerden ötürü mağduriyet yaşanmaması için bal satın alınırken, üretici kooperatif tarafından mühürlenmiş kavanozlar tercih edilmeli, mühürde veya etikete deformasyon olmadığından emin olunmalı, herhangi bir sorun görülmesi halinde anzer balı olduğu söylenen bu balın satın alınmaması veya iade edilmesi son derece önemlidir. Ayrıca tüketicilerin satın aldıkları bala ilişkin tahlil raporlarını görme hakkının olduğu, Anzer balı testlerinin sadece glikoz testinden ibaret olmadığı, gerçekleştirilen muhteviyat testlerinde, "Glikoz İçermemektedir" testine ek olarak Anzer florasına uygun olan ballara "Anzer Florasına Uygundur" şeklinde ayrıca rapor düzenlendiği unutulmamalıdır. Ayrıca yörenin deniz seviyesine göre yüksekliği nedeniyle, Anzer yöresinde arı sütü üretimi yapılamamaktadır. "Anzer Arı Sütü" adı altında satılan ürünlere kesinlikle itibar etmeyiniz.

Web sitemizden satın alacağınız Anzer balı ve anzer poleni ürünlerinin tamamı doğrudan S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden tedarik edilmektedir. Web sitemizin Anzer Balı gibi böylesine hassas bir konuda ilgili kooperatif dışında tedarikçi olarak çalıştığı üçüncü kişi veya kurum/kuruluş yoktur.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu