Alışveriş Listem 0

Garanti ve İade Koşulları

İnternet sitemiz üzerinden sipariş verdiğiniz ürünlerde aşağıdaki garanti ve iade koşulları uygulanmaktadır.

GARANTİ KOŞULLARI

 1. Tüm ürünlerimiz ürün açıklamasında "İthalatçı Garantisi" altında olduğu belirtilmediği sürece üretici veya distribütör garantisi altındadır. Garantisiz ürün satışı kesinlikle yapılmamaktadır.
 2. Web sitemizde garantisiz, taklit, replika, ikinci el veya "Sıfırlanmış" adı altında ikinci el satışı kesinlikle yapılmamaktadır.
 3. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol edilmesi, herhangi bir hasara uğramış, ambalajı yırtılmış, açılmış veya ezilmiş ürünlerin kargo görevlisine tutanak tutturmak suretiyle teslim alınmaması gerekmektedir. Ayıplı teslimattan kaynaklanan kusurlar garanti kapsamı dışındadır.
 4. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması, kullanılması ya da ürünün orjinal dizaynının bozulması halinde ilgili ürün garanti kapsamı dışında kalır.
 5. Sipariş edilen ürünler varsa kullanım kılavuzuna aykırı kullanım, kasti ya da ihmali hareketler sonucu oluşan zararlar, elektrikli ürünlerde kullanıldığı sırada düşük/yüksek voltaj sebebiyle oluşan zararlar ve elektrik şebekesinden kaynaklanan problemler, yetkili olmayan onarım işlemleri, ürün üzerinde izin verilmeyen değişikliklerin yapılması ve onaylanmamış yedek parçaların kullanılması nedeniyle oluşabilecek hasarlar ve üçüncü şahısların verdiği veya mücbir sebep dolayısıyla oluşan zararlar, ürünlerin yanlış kullanımı, tahrifi veya tamirinden doğacak ürün kusurları garanti kapsamı dışındadır.
 6. Garanti süresi kapsamında ayıp olarak değerlendirdiğiniz durumları bizlere mümkün olan en kısa süre içerisinde bildirmeniz gerekmektedir. Ürünün ayıplı olması durumunda seçim yapma hususunda takdir yetkisi sizlere ait olmakla birlikte, üründeki ayıpların onarılması seçimlik hakkınızı kullanmanız durumunda, söz konusu ayıplar azami 30 (otuz) iş günü içerisinde onarılacak veya onarım mümkün değilse veya onarımın gerçekleştirilmesi ayıpla orantısız ise ayıplı ürünler, ayıplı olmayan bir eşdeğerle azami 30 (otuz) iş günü içerisinde değiştirilecektir. Tamirde geçen süre, garanti süresine eklenir.
 7. Üründeki ayıp sebebiyle sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiğiniz durumda, ödenen bedelin tümü veya bedelden yapılmış olan indirim tutarı azami 14 (on dört) iş günü içerisinde iade edilecektir.
 8. Garanti süresi kapsamında değiştirilen ürünün garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

İADE KOŞULLARI

 1. Sipariş ettiğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Aşağıdaki hallerde, iade yapılamamaktadır;
  • Ürünün tanıtım ve kullanma kılavuzuna, varsa garanti belgesine veya belirtilen talimatlara aykırı bir şekilde veya olağandışı bir şekilde kullanılmış olması,
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve bunun kontrolünün mümkün olmadığı ürünler,
  • İstek ve arzunuz doğrultusunda özel olarak hazırlanan ürünler,
  • Teslimden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ürünler,
  • İadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler,
  • 27.11.2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği madde 15’te öngörülen sair haller.

 2. İade edilmek istenen ürün için, ürünün teslim alındığı tarihten başlamak üzere 14 (on dört) iş günü içerisinde iade talebi oluşturulmalıdır. Süresinde oluşturulmayan iade talepleri kabul edilmez. Ürün iade talebi oluşturabilmek için öncelikle oturum açılmalı ve Hesabım sekmesi üzerinden Sipariş Geçmişi sayfasına gidilmelidir. Bu sayfada iade edilecek ürün seçilerek ürün iade talebi oluşturulmalıdır. Ürün iadesi ile ilgili bilgi veya destek almak için mesai saatleri içerisinde 0850 346 98 53 numaralı çağrı merkezi hattımızı arayabilirsiniz.
 3. İade talebi oluşturulan ürün, ürün ile birlikte gönderilen tüm ekleri, aksesuarları, ambalajı, imzalanan fatura ve irsaliye evraklarının asılları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak, iade talebinin açıldığı tarihten başlamak üzere 14 (on dört) iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz UPS HIZLI KARGO TAŞIMACILIĞI A.Ş. şubesine teslim edilerek, ÇARŞI MAH. MENDERES BULV. ŞEHİTLER CAD. NO: 30 KAT: 8 MERKEZ - RİZE adresine gönderilmelidir. Kargo şubesinde paket içeriğinin ürün iadesi olduğu belirtilmesi halinde kargo ücreti ödenmesine gerek yoktur. Süresi içerisinde anlaşmalı kargo firmasına teslim edilmeyen ürünlere ilişkin iade talepleri iptal edilecektir.
 4. İade edilen ürün firmamıza ulaştıktan sonra yapılacak inceleme sonucunda kullanım hatası, ürünün kullanılmış olması gibi nedenlerden kaynaklanan hasar veya aksaklık tespit edilmediği taktirde ürün iade talebi en geç 3 (üç) iş günü içerisinde onaylanacaktır.
 5. Onaylanan ürün iadelerinde cayma hakkı bulunan ürünler için ürün bedeli en geç 14 (on dört) iş günü içerisinde, ürün kredi kartı ile satın alınmışsa kredi kartına, ürün kapıda ödeme yöntemi veya Havale/EFT ödeme yöntemi ile satın alınmış ise müşteri hesabına Havale/EFT olarak iade edilecektir. Farklı kredi kartına veya farklı unvana iade işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.
 6. İade işlemi fiilen yapılmayan ürünler için ücret iadesi yapılması veya yapılmamasına ilişkin tüm haklarımız saklıdır.
 7. Ürün bedelinin iadesi gerçekleştikten sonra destek@ofirsat.com adresinden, ürünün satışı sırasında sizler tarafından belirtilen ya da internet sitemize üye olduğunuz e-posta adresinize iade bilgilendirmesi yapılacaktır.

Garanti veya iade ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bizlere destek@ofirsat.com adresinden e-posta gönderebilir veya bizi 0850 346 98 53 numaralı telefondan arayabilirsiniz.