Alışveriş Listem 0

Anzer Balı - Anzer Çiçekli Köy Kooperatifi (250 GR)

1.000,00 TL

 • Marka: Bal - Tur
 • Ürün Kodu: 14004-0003
 • Stok Durumu: 99
 • KDV Hariç: 990,10 TL

Etiketler: Anzer Balı, 980 Gram, Gerçek Anzer Balı, Hakiki Anzer Balı, Doğal Bal, Organik, Anzer Kooperatifi, Anzer Balı Fiyatı

AÇIKLAMALAR

 • Resimler gönderilecek ürüne aittir. Cam kavanoz içerisinde 1 adet (250 GR) Anzer Balı gönderilecektir.
 • Dolum ve mühürleme işlemi S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Darbeye dayanıklı köpük kavanoz muhafazası içerisinde ambalajlanarak gönderilecektir.
 • Taşıma esnasında kırılmaması için gerekli önlemler alınmış olsa da mağduriyet yaşanmaması açısından ambalajı kargo görevlisi ayrılmadan açınız. Cam kavanozda, kooperatif mühüründe veya etiketlerde herhangi bir hasar veya tahribat görmeniz halinde, kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyerek ürünü görevliye geri iade ediniz.
 • Ürünün hasar görmesi durumunda, tutanak tutularak iade edilmesi halinde yeni ürün gönderilecektir. Ürünün hasar görmesi halinde yapılacak değişim ve kargo işlemleri ücretsizdir.


ANZER BALI HAKKINDA

Rize ilinin İkizdere ilçesine bağlı Anzer yaylasında faaliyet gösteren arıcıların bir araya gelerek, S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında BAL-TUR markası ile ürettiği, Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi tarafından ayrı ayrı tahlile tabii tutulan, coğrafi işarete sahip özel bir bal türüdür.

Yörede ki çiçek florasının çok zengin oluşu ve yaylanın rakımı nedeniyle bölgede kestane ve komar gibi Anzer balının endemik özelliğini bozacak ağaçların yetişmemesi, bu yörede üretilen balın, kalite ve iç zenginlik bakımından yüksek kalitede üretilebilmesine imkân tanımaktadır. Anzer balına eş değer çeşitlilikte dünya üzerinde bal üretimi gerçekleştirilebilen, flora bakımdan Anzer yaylası kadar çeşitli floraya sahip başka bir yayla veya yöre olmadığından bir çok otoriteye göre dünyanın en iyi balı olarak kabul edilmektedir.


BALIN FAYDALARI

 • Bal B1, B2, B3, B5, B6 vitaminleri açısından oldukça zengin prebiyotik bir besin kaynağıdır.
 • Bal mineral, vitamin ve amino asitler açısından zengin olduğu için obezite riskini azalatarak kilonuzu korumanıza yardımcı olur.
 • Uykusuzluğa, astım ve bronşit hastalıklarına iyi gelir.
 • Vücuttaki yararlı hücreleri arttırarak alerjik semptomları azaltır.
 • Antibakteriyeldir, cildi iyileştirir, kepeğe ve kaşınmaya iyi gelir.
 • İçerisinde kanser riskini azaltacak flavonoidler barındırır.
 • Vitamin ve mineral açısından zengin olması nedeniyle vücuda enerji verir.


DOLANDIRICILARA KARŞI DİKKATLİ OLUN

Üretim miktarının sınırlı ve diğer bal türlerine göre zahmetli olması, bazı yıllarda hava şartlarına bağlı olarak rekoltenin düşük olması ve stokların çabuk tükenmesi gibi nedenlerden ötürü zaman zaman kötü niyetli kişilerinde odağı haline gelen Anzer Balı, bu kişiler tarafından, sıradan balların "Anzer Balı" etiketiyle paketlenerek piyasaya sunulması ile istismar edilebilmektedir.

Bu nedenlerden ötürü mağduriyet yaşanmaması için bal satın alınırken, üretici kooperatif tarafından mühürlenmiş kavanozlar tercih edilmeli, mühürde veya etikete deformasyon olmadığından emin olunmalı, herhangi bir sorun görülmesi halinde anzer balı olduğu söylenen bu balın satın alınmaması veya iade edilmesi son derece önemlidir. Ayrıca tüketicilerin satın aldıkları bala ilişkin tahlil raporlarını görme hakkının olduğu, Anzer balı testlerinin sadece glikoz testinden ibaret olmadığı, gerçekleştirilen muhteviyat testlerinde, "Glikoz İçermemektedir" testine ek olarak Anzer florasına uygun olan ballara "Anzer Florasına Uygundur" şeklinde ayrıca rapor düzenlendiği unutulmamalıdır. Ayrıca yörenin deniz seviyesine göre yüksekliği nedeniyle, Anzer yöresinde arı sütü üretimi yapılamamaktadır. "Anzer Arı Sütü" adı altında satılan ürünlere kesinlikle itibar etmeyiniz.

Web sitemizden satın alacağınız Anzer balı ve anzer poleni ürünlerinin tamamı doğrudan S.S. Anzer Çiçekli 1. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden tedarik edilmektedir. Web sitemizin Anzer Balı gibi böylesine hassas bir konuda ilgili kooperatif dışında tedarikçi olarak çalıştığı üçüncü kişi veya kurum/kuruluş yoktur.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu